9 клас. Туризм
Туризм
(До уроку додається презентація)
Точне визначення туризму повинне базуватися на наступних економічних характеристиках:
· туризм -це пересування людей по різних туристичних маршрутах;
· туризм завжди містить у собі два елементи: подорож у пункт призначення і зупинка там;
· подорож означає виїзд із країни (чи регіону), де турист постійно проживає;
· туризм – це тимчасове пересування туриста по туристичному маршруті, тобто турист повертається через якийсь час до місця свого постійного проживання;
· туризм – це, як правило, подорож, що не включає в себе діяльність по здобуванню прибутку.
Сучасне визначення туризму, прийняте ООН, полягає в тому, що туризм – це активний відпочинок, що впливає на зміцнення здоров'я, фізичний розвиток людини, пов’язаний з пересуванням за межі постійного місця проживання.
Туризм - різновид рекреації, один із видів активного відпочинку. Він відображає характерну тенденцію сучасності, коли перевага віддається розвиткові динамічного відпочинку, у процесі якого відновлення працездатності поєднується з пізнавальною діяльністю.
З економічного погляду туризм - це особливий вид споживання матеріальних та духовних благ, послуг і товарів, що виокремлюється в самостійну галузь народного господарства.
У деяких країнах туризм став вагомою статтею доходів держави і належить до найперспективніших галузей національної економіки. В Україні туризм визнано однією з галузей пріоритетного розвитку.
У статті 1 Закону України „Про туризм” № 324/95-ВР від 15.05.1995 зазначено, що туризм - тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування.
Види туризму
Чинники розвитку туризму в регіоні, країні.
Туристична інфраструктура. Туризм в Україні.
В Україні є великі рекреаційні ресурси, які мають міжнародне значення. Природний потенціал України складають узбережжя Чорного та Азовського морів, рельєф, водні (понад 70 тис. річок, більш як 3 тис. природних озер і 22 тис. Штучних водоймищ), лісові, рослинні та тваринні ресурси. Родовища лікувальних грязей, а також мінеральних і радонових вод входять до рекреаційного потенціалу нашої країни, якиймає не тільки внутрішнє, але й міжнародне значення. В Україні створено 11 національних природних парків, 15 державних заповідників, заказники, дендропарки, пам'ятники садово-паркового мистецтва, які належать до природоохоронних територій.
Особливості природних рекреаційних ресурсів.
Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.
До вашої уваги відеоролик «Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.» : https://www.youtube.com/watch?v=cNOJi9KjD40
Також цікаві посилання: "Навколо світу. 25 найкрутіших місць для подорожі" https://tsn.ua/special-projects/travel/
"Найдивовижніші місця України / Beautiful places in Ukraine " https://www.youtube.com/watch?v=Zqejs8CaH_0
"Красиві місця планети | ТОП-10 Найкрасивіших Озер" https://www.youtube.com/watch?v=fRhRUCQT9vw
"Самые красивые места на Планете ✈️🌍" https://www.youtube.com/watch?v=jIlDbqW55U8
ДЗ: § 39, 40.
Комментарии
Отправить комментарий